90 (212) 210 10 10

Müdürün Mesajı

Müdürün Mesajı

Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 2020 yılında kurulmuş olup, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılından itibaren  Beslenme ve  Diyetetik,  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren de Dil ve Konuşma Terapisi ile Hemşirelik olmak üzere 4 bölüm olarak öğrenci kabul etmeye başlamıştır.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulunun hedefi, öğrencilerimizi sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde, üniversitemiz temel değerleri doğrultusunda, güncel yenilikler ışığında, modern bilimin gerektirdiği akademik ve teknik imkanları en iyi şekilde kullanan, kendine güvenen ve hizmet bekleyenlere güven veren bireyler şeklinde topluma kazandırmaktır. 

106 bin m2 kapalı alanı ile Avrupanın tek çatı altındaki en büyük kampüsü olan NeoTech yerleşkemizde; Sağlık Bilimleri Yüksekokulu öğrencilerimizin temel disiplin dersleri ve mesleki uzmanlık dersleri için uygulamalı eğitimlerini alabilecekleri en yeni teknolojik ekipmanlar ile donatılmış 34 adet sağlık laboratuvarı bulunmaktadır. Sunulan bu imkanlar ile öğrencilerimizin, proje üreten, araştırma ve geliştirme yapan ve yaptığı çalışmalarla mesleki yeterliliğe sahip bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.  

Sağlık Bilimleri alanındaki ulusal ve uluslararası uygulamalar doğrultusunda hazırlanmış olan müfredatlarımız ile öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirerek bilimsel bilgi ve prensiplere hakim, sorumluluk sahibi, iletişim gücü yüksek, yenilikçi, insani ve etik değerlere bağlı sağlık profesyonelleri geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Doç. Dr. Fadime ÇINAR

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü

Apply Nişantaşı